Geçen Sene Avrupa Kupası Grupları Nasıldı?

Yılların getirdiği en büyük tecrübelerden biri de Avrupa Şampiyonluğu deneyimleridir. Günümüzdeki bu yıl içinde beklenen heyecan ortamına ülke olarak da katılmış bulunmaktayız. Elemelerden toplam 18 puan alarak en başarılı takımlardan biri olarak üçüncülük ile bu finallere yükseldiğimiz bilinmektedir. Rakip olarak hangi takımlar ile karşılaşacağımız da bu sene içinde Fransa Kongre Merkezi’nde çekilen kuralar ile belirlenmiştir. Bu kura sonucunda toplamda 24 tane olan takım 6 gruba ayrılmış ve A, B, C, D, E, F isimleri ile adlandırılmıştır. Biz de bu gruplar içinde D grubuna düşmüş bir takım olarak karşılaşmalara katılmaktayız. Ay yıldızlı takımımız Çek Cumhuriyeti, İspanya, Hırvatistan ile rakip olarak aynı grupta bulunmaktadır.

Rakiplerimizi Daha Detaylı Tanıyalım

Kurada takımların birbirleri ile oynayacak rakiplerinin belirlendiği 2016 Avrupa kupası grubumuz D grubunda olarak görülmektedir. Diğer tüm grupları ve içinde bulunan takımları da aktarabiliriz.

  • A GRUBU Romanya – İsviçre – Fransa – Arnavutluk
  • B GRUBU İngiltere – Rusya – Galler – Slovakya
  • C GRUBU Almanya – K. İrlanda – Polonya – Ukrayna
  • D GRUBU İspanya – Hırvatistan – Türkiye – Çek Cum.
  • E GRUBU Belçika – İrlanda – İsveç – İtalya
  • F GRUBU Macaristan – Avusturya – Portekiz – İzlanda

Şimdi de kendi takımımız içinde bulunan takiplerimizin ayrıntılarını, başarı oranlarını, yaş ortalamalarını, güçlülük yanlarını görelim. Bunun için ilk olarak Çek Cumhuriyeti takımından başlayabiliriz. Pavel Vrba direktörlüğünde başarılarına imza atan ve bu elemelerden geçen takımımız en iyi başarıları olarak adını tarihe Dünya Kupası 2.’liği (1934, 1962) ve 1976 yılında da Avrupa Şampiyonluğu başarısı ile yazdırmıştır. Yaş ortalamasının 27 olduğunu da düşünürsek her zaman güçlü olan rakiplerin karşısında kendini gösterebileceğini görebiliriz. Hemen ardından Hırvatistan hakkında biraz bilgi almak istersek hemen Ante Cacic adı ile teknik direktörlüğün üstlenildiğini ifade edebiliriz. Yaş ortalamasında da yine 27 sınırını tutturduğunu görebilmekteyiz. Hemen başarılara dikkat çekmek istersek 1998 yılındaki Dünya Kupası 3.’lüğünü ve Avrupa Şampiyonası çeyrek finalinde de 1996 ve 2008 yıllarındaki başarıyı gözler önüne serebiliriz. Bu açıdan güçlü bir rakip olarak adlandırılabilir. Son olarak diğer rakibimiz olan İspanya için konuşabiliriz. Hemen ilk olarak teknik direktör koltuğunda Vicente dek Bosque ismini görebiliriz. Başarı olarak hemen karşımıza çıkacak olan Dünya Kupası 2010 yılındaki başarısı ve Avrupa Şampiyonluğu içindeki 1964, 2008 ve 2012 yılının başarıları kendini gösterebilecektir. 2016 Avrupa Kupası Gruplar içinde kendi takımlarımızın bu denli başarıya ve güce sahip olması takımımızı zorlayacak gibi görülse de ilk olarak aranan azimli heyecanın da bir arada olmasını destekleyeceğini ifade edebiliriz.

Maç Detayları Nelerdir?

Tüm takımların içinde rekabet ortamının bulunmasını sağlamak için 2016 Avrupa kupası gruplar listesi ile karşılaşırsak ilk olarak maçların tarihleri, saatleri ve oynayacakları yerler bilinmelidir. İlk maç 10 Haziran tarihinde oynanacak. Ancak kendi ülkemiz için yarış 12 Haziran’da başlayacaktır. İlk olarak Hırvatistan ile karşılaşmamız saat 16.00’da Paris’teki Parc Des Princes Stadı üzerinde oynanacaktır. İkinci olarak da görebileceğiniz İspanya ile mücadelemiz 17 Haziran günü saat 22.00’da Nice’in Allianz Riviera Stadı üzerinde oynanmaktadır. Son karşılaşma için ise Çek Cumhuriyeti ile karşı karşıya gelinecek ve tarih olarak 21 Haziran’da son verilecektir. Saat ise 22.00 olarak belirlenmiştir. Lens’in Felix-Bollaert Stadı ise bu karşılaşma için ev sahipliği yapacak konumdadır. Bu kadar farklı karşılaşma içinde ne kadar çok gol atıp puan toplayabilirsek averaj farkını da sorun etmemize gerek kalmadan bir üst tura atlayabiliriz.

 


Comments are closed.